Vzácné zdraví


Masáže pro Vaší pohodu

Vždy je lepší prevence než mnoho léků.

Dornova metoda Plus je jednoduchý manuální způsob jak pomoci při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Je to jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh. Zablokovaná místa se prokrví, regenerují a energie může znovu volně proudit, tím nastartujeme v těle i psychice proces samoobnovy. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného s pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná.

Breussova masáž přináší úlevu od bolesti zad. Při masáži jemnými hmaty se ploténky oddalují od sebe a regenerují. Regeneraci podporuje třezalkový olej, který má nesmírnou léčivou sílu, proniká k meziobratlovým ploténkám, které nabobtnávají a dochází k uvolnění nervů. Opakovanou masáží se dá obnovit jejich funkce. Při Breussově masáži se také stimulují akupunkturní body, které jsou uloženy podél páteře a příznivě působí na vnitřní orgány.

Baňkování pro celkovou regeneraci a detoxikaci těla.  Pomáhá při problémech souvisejících s pohybovým aparátem. Zatuchlinách a bolestech zejména kolem postižených kloubů.  Při nápravě vpadlých obratlů v součinnosti z Dornovou metodou. Na uvolněné místo přichází výživa a tělu je umožněno spustit vlastní ozdravné systémy. Aktivizuje tělesné tekutiny. Zvyšuje se imunita.

Zahřívání moxou (100% pelyněk), stimulace aktivních bodů. Metoda TCM. Při moxování využíváme teplo, které se tvoří pomalým hořením sušených vláken pelyňku - moxou. Prohřívání moxou se obecně doporučuje při vyčerpání a nedostatku vitality. Při problémech způsobených chladem a vlhkostí, například dýchacích cest, , ale také poruchy trávení, poruchy menstruace a revmatické onemocnění kloubů. Dobré výsledky poskytuje moxa také při bolestech zad, především v oblasti bederní páteře a kříže, artrózy, ale i jako účinnná prevence infekčních onemocnění ( období chřipek a nachlazení) nebo u sportovců ke zlepšení výkonu. Zvyšuje se imunita.

Meridiánová masáž APM vychází z poznatků klasické čínské medicíny, že všechny orgány jsou navzájem propojené dráhami (meridiány) a tyto se při masáži harmonizují. Základem masáže jsou tisícileté poznatky ohledně akupunkturních drah a bodů. Následná akupunktura v takto čištěných drahách je daleko rychlejší a účinnější. Meridiánová masáž APM je vhodná též na posílení imunity, na bolestivé stavy, pomáhá při zotavování po nemoci, po operačním zákroku i před ním. 

Zařízení ACU-M umožňuje měření energetického stavu meridiánových drah. Data se uloží do počítače, graficky vyhodnotí a navrhnou nejvhodnější body ke stimulaci akupunkturních bodů zahříváním moxou (100% pelyněk), nebo perem e-ACU-Pen.

Pro meridiánové masáže je obecně indikován každý, kdo je doporučen na fyziatrické oddělení k aplikaci fyzikální léčby nebo kdo je doporučen k léčbě akupunkturou. Zde můžeme nahlédnout do indikačního listu pro akupunkturu, kterou doporučila světová zdravotnická organizace (WHO).

Reflexní diagnostika. Velmi spolehlivá a výmluvní metoda, protože v reflexních zónách se promítá okamžitě veškeré dění v člověku a během několika minut můžeme zjistit, kde v něm jsou slabá místa. Tato místa se reflexně posílí a tím pomůžeme v těle i psychice spustit přirozený samoobnovující proces.

Reflexní terapie, reflexní uvolnění krční a bederní páteře. Stará metoda, jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny založená na poznatku, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla a to cestou nervových propojení. Oslabená místa se podle potřeby reflexně stimulují.

Lymfatická reflexní masáž. Příjemná a účinná detoxikační metoda, která podporuje pohyb lymfy pomocí hmatů přes reflexní plochy na chodidle. Lymfatická masáž odlehčí organismu zatíženému nemocí, přemírou škodlivin, nadměrnou psychickou či fyzickou zátěží a podpoří fungování imunitního systému těla. Pohyb a odtok lymfy může způsobit i rozpouštění psychických bloků. Doporučuje se na posílení imunity, odstranění otoků a celulitidy, bolesti a poúrazové stavy pohybového systému, odstranění škodlivin z těla, zlepšení celkového stavu při roztroušené skleróze, prevenci onemocnění (dýchací cesty, zažívání, vylučování, pohybový systém), zlepšení psychické a fyzické kondice, hormonální disharmonii (PMS, menopauza, šestinedělí ...), psychických potížích (neurózy, deprese, nespavost, únava ...), problémy ze zácpou, celkové ozdravění organismu po prodělaných akutních a chronických onemocněních.

Reflexně uvolňované spoušťové body, angl. trigger points. Místa ve svalech se zvýšeným napětím, která bývají často odpovědná i za bolest přenesenou do vzdálené části těla. Reakce se šíří svalovou soustavou a vzniká chronický bolestivý stav pohybového aparátu. Rozpouštění a odstranění bodů v reflexním systému ruky či nohy je mnohem méně bolestivé a obvykle rychlejší než přímý tlak na spoušťové body. Vhodnými protahovacími cviky a úpravou pohybových stereotypů zajistíte, aby se spoušťové body znovu netvořily. Součástí je odkrývání psychických souvislostí

TOPlist


 

           •             

Prodej medu Praha

od včelaře ze ze dvora

               •

Apiterapie

o medu

               •

Vácné zdraví

masáže, komentáře

           •

MED JE VYPRODÁN

Med květový

180Kč/720ml

Med smíšený

180Kč/720ml

     

 

Kontakt

Miroslav Mikula
Písecká 17
130 00 Praha 3
723 872 028